MENÜ

Alaçatı Zeytin Konak Otel

Çevrimiçi
Alaçatı Zeytin Konak Otel

Merhabalar👋

Alaçatı Zeytin Konak Otel ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Alaçatı’da Neler Yapılır?

Kumsallar

Alaçatı Plajı

Alaçatı Plajı’nın en büyük özelliği Alaçatı’ ya en yakın plajı olmasıdır… Minibüs veya bisiklet ile ulaşımı çok kolaydır. Özellikle yumuşacık kumuyla ve sakin denizi ile mükemmel bir plaj… Özellikle Poyraz rüzgarı olduğunda, bu sahilde tavsiyelerimiz Alaçatı 11 (Alaçatı Beach Resort – Alaçatı) Ayrıca dilerseniz windsurf okullarının bulunduğu bölgede de denize girebilir, öğlen yemeğinizi yerken veya kahvenizi içerken keyifle windsurf yapanları seyredebilirsiniz.

Ilıca Kumsalı

Ilıca kumsalı yaklaşık 2km uzunluğunda, bembeyaz kumu ve kükürtlü kaynak suyu nedeniyle muhteşem bir deniz. Temmuz, Ağustos aylarında özellikle sabah erken gitmenizi tavsiye ederiz. Eylül ve Ekim aylarında denizi muhteşem, ayrıca kalabalıkta olmuyor. Burada genellikle şezlonga para ödüyorsunuz. Ufak tefek atıştırabileceğiniz cafe’ler var ama beklentiniz çok yüksek olmasın… Yanınızda da bir şeyler götürebilirsiniz, sorun olmuyor. Tabi çocukluğumuzu hatırlatan mısırcılar, elma şekercisi ve midye dolmacısı hep orada… Tüm sene boyunca açık ☺ Lodos rüzgârı olduğunda bu tarafın denizi ise dümdüz oluyor

Altınkum

Altınkum belki de bize göre Çeşme yarımadasının en güzel, en etkileyici denizi. Bazen bu kadar güzel oluşuna inanamıyor insan. Deniz oldukça serin, çok sıcak havalarda hiç sorun olmuyor tabi. Bu tesisler Ekim ayı sonuna kadar açık. Bazen gidip denize bile giremeseniz, deniz kenarında oturmak, o sessizliği hissetmek çok rahatlatıyor. Yemek yiyebileceğiniz restoranlar açık. Giriş ücreti sezonda alınıyor. Before Sunset , Fun Beach en güzel alternatifler.

kumsallar
kumsallar1
kumsallar2

Aya Yorgi

Özellikle çok rüzgârlı günlerde tercih edebileceğiniz, beach club’ları ile ünlü bir koy. Her zevke hitap eden işletmeler aynı yerde bulunmakta. Sesiz köşeler olduğu gibi, gündüz kendinizi dans ederken bulabileceğiniz mekânlar da var.

Paşa Limanı

Diğer koylara nazaran sakin bir bölge…

Şifne

Çeşmenin doğal termal bölgesi halka açık termal havuzlarıyla 1-2 işletmeye sahip. Ayrıca Ada Balık da hem balık yemek hem de günbatımı için ideal

Şifne Otel

Tüm sene boyunca açık termal havuzlu bir tesis. Biraz eski olmasına rağmen havuz suyu temiz ve bakımlıdır. Kışın bile açık havada çok keyifli.

Çeşme Marina

2010 senesinde açılan Çeşme Marina 400 teknelik kapasitesi, Alaçatı’da olan yakınlığı, restaurant, mağazaları ve 12 ay açık olması nedeni ile hem yaz hem de kış aylarında güzel vakit geçirilebilecek bir yer.